دانشجویان مسلمان دانشگاه «بال استیت» در ایالت «ایندیانا»ی آمریکا با توزیع حجاب در میان هم‌دانشگاهی‌های خود، به آنان در مورد اسلام و پوشش اسلامی آموزش می‌دهند.
آشنایی دانشجویان «ایندیانا» آمریکا با اسلام و پوشش اسلامی

 

 به نقل از پایگاه خبری «Ball State Daily» نوشت، دانشجویان این دانشگاه فرصت خواهند داشت تا در طول هفته آشنایی با اسلام، حجاب اسلامی را امتحان کنند.
هفته آشنایی با اسلام از سوی انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه، با هدف افزایش گفت‌وگوها، شناخت و پذیرش برگزارشده و تا فردا (۲۰ فروردین) ادامه خواهد یافت.
در این هفته، اعضای انجمن دانشجویان مسلمان به صورت رایگان شال و روسری‌هایی به علاقه‌مندان اهدا می‌کنند و به آنان نشان می‌دهند که چگونه باید آن‌ را سر کنند.
این برنامه با هدف از بین بردن تصورات نادرست در مورد حجاب، اسلام و بانوان مسلمان برگزار می‌شود.
در هفته آشنایی با اسلام، برنامه‌های متنوع دیگری نیز برگزار می‌شود.
مستند «درون اسلام: یک میلیارد مسلمان در حقیقت به چه فکر می‌کنند» دوشنبه شب به همت ریچل کالنز، عضو غیرمسلمان انجمن دانشجویان مسلمان این دانشگاه به نمایش درآمد.
در این مستند مسئله افراط‌گرایی به طور مستقیم مورد بررسی قرار گرفت و نشان داد که تا چه میزان میان مسلمانان تفاوت‌های فرهنگی وجود دارد و برخی از این ویژگی‌های فرهنگی حتی با ایدئولوژی اسلامی سازگاری ندارد، این تفاوت‌های فرهنگی شبیه همان چیزی است که در میان مسیحیان نیز وجود دارد.
کالنز که دانشجوی ارشد مشاوره سلامت روان بالینی است، به انجمن دانشجویان مسلمان پیوسته تا در مورد فرهنگ‌های مختلف بیاموزد و تعصبات خود را در مورد آن‌ها به چالش بکشد.
برگزاری برنامه «از یک مسلمان بپرس» از دیگر برنامه‌های هفته آشنایی با اسلام است که در آن یک پنل ۴ نفره متشکل از دو دانشجو و دو متخصص مسلمان به همه سوالاتی که در مورد اسلام و مسلمانان پرسیده می‌شود پاسخ می‌دهند.
قرار است در این برنامه که فردا شب برگزار می‌شود، حادثه کشته‌شدن سه دانشجوی مسلمان در چپل هیل نیز مورد بررسی قرار گیرد. در این بخش تلاش خواهد شد تا تصورات نادرستی که منجر به چنین جنایاتی می‌شود، زدوده شوند.