زنان مسلمان میانمار همچنان با جنایات گسترده نیروهای دولتی و بودایی‌های تندرو مواجه هستند. جنایات دولت میانمار و بودایی‌های تندرو علیه مسلمانان این کشور همچنان ادامه دارد؛ در این بین زنان مسلمان قربانیان اصلی این جنایات هستند.

قتل و کشتار، تجاوز جنسی، آوارگی و زندگی در جنگل‌ها و غارها، بازداشت و شکنجه، بیماری و گرسنگی تنها بخشی از مشکلاتی است که دولت میانمار بر زنان مسلمان روهینگیایی تحمیل کرده است.

به عنوان نمونه چند ماه قبل نیروهای امنیتی میانمار به طور دسته‌جمعی به زنی مسلمان در یک روستا تجاوز کرده و مبلغ ۱۵۰هزار کیات را برای آزادی وی از خانواده‌اش باج‌خواهی کردند. تجاوز جنسی به زنان مسلمان یکی از جنایات عادی و پرتکرار در این کشور است.

پزشکان بودایی بیمارستان اکیاب در ایالت اراکان میانمار چندی پیش یک زن مسلمان روهنگیایی را با تزریق آمپولی نامعلوم به قتل رساندند. مرگ بدون علت زنان مسلمان باردار روهینگیایی که به طور چشمگیری در بیمارستان‌های دولتی میانمار افزایش یافته، از دیگر جنایات علیه زنان است.

همچنین نیروهای امنیتی میانمار زنان و دختران روهینگیایی را ربوده و آن‌ها را به کار و بردگی جنسی در پایگاه‌های نظامی مجبور می‌کنند.

دولت میانمار، مسلمانان روهینگیایی را که جزء ساکنان قدیمی و اصلی این کشور هستند، مجبور می‌کند بین اعتراف به بنگالی بودن و بازداشت و زندانی شدن و زندگی در ارودگاه‌هایی با شرایط وخیم در مکان‌هایی نامعلوم، یکی را برگزینند.

مسلمانانی که بازداشت می‌شوند در معرض شکنجه‌های وحشیانه قرار گرفته و برخی جان خود را زیر این شکنجه‌ها از دست می‌دهند.

بسیاری از مسلمانان روهینگیایی برای نجات از نسل‌کشی در میانمار مجبور به فرار به کشورهای همسایه شده‌اند؛ اما اگر بتوانند زنده از دریا و از دست قاچاق‌چیان انسان عبور کنند، در کشورهای مقصد نیز با مشکلات بسیار زیادی برای ادامه زندگی مواجه هستند.

با گذشت ۳ سال از شروع دور جدید پاک‌سازی نژادی-مذهبی در میانمار، بودایی‌ها در سایه حمایت دولت همچنان به قتل، غارت و تجاوز جنسی به مسلمانان روهینگیا ادامه می‌دهند؛ اما سازمان‌های بین‌المللی و خصوصا کشورهای اسلامی هنوز در سکوت به سر می‌برند.

درادامه تصاویری را از زنان ستم‌دیده روهینگیایی مشاهده می‌کنید: