امام جمعه اردبیل: با نگاه فراجناحی مصالح کلان کشور را مورد صیانت قرار دهند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: دانشجویان با نگاه فراجناحی نسبت به صیانت از مصالح کلان کشور و حساس بودن روی مسایل حیاتی به شکل شایسته و مناسب نقش‌آفرینی کنند.
آیت الله سیدحسن عاملی در دیدار اعضای مجمع هماهنگی تشکل‌های دانشجویی در اردبیل اظهار کرد: تفکر آرمانی لازمه حرکت یک دانشجوی انقلابی است تا بتواند از فرهنگ اسلامی و ارزش‌های ناب انقلابی به شایستگی دفاع کرده و اسباب صیانت و حراست از آن را به وجود آورد.
وی خاطرنشان کرد: امروز عده‌ای تلاش می‌کنند تا جریان دانشجویی را که برگرفته از تفکر نقادانه و منصفانه است به سمت و سویی سوق دهند تا از مبانی اصلی فاصله گیرد در حالی که باید با حساسیت تمام دانشجویان در همه مسایل به ویژه مسایل حوزه اقتصادی و فرهنگی اظهارنظر کرده و دخیل باشند.
امام جمعه اردبیل با بیان اینکه به جای احساسات باید در دانشگاه‌ها و از سوی دانشجویان حرکت‌های عقلانی و منطقی مشاهده شود تصریح کرد: دانشجویان ما باید به معنای واقعی جایگاه علمی و ارزشی خود را بشناسند و در تقویت مرکز عقلانیت و دیانت که همان دانشگاه‌ها و مراکز علمی هستند ورودی عالمانه داشته باشند.
عاملی در ادامه بیان کرد: دانشجویان ما امروز در حساس‌ترین شرایط و پیچ تاریخی برای این کشور و دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی باید خود را مجهز به علم و مهارت کنند تا نه تنها از پیشرفت‌های جهانی و قطار توسعه مراکز علمی و دانشگاهی دنیا عقب نمانند بلکه بکوشند تا همسو با این پیشرفت‌ها کشور را به سمت پیشرفت‌‌های واقعی علمی و فرهنگی سوق دهند.
وی از علم به عنوان سلطان و ابزار مهم قدرت فائق جهانی یاد کرد و گفت: هر کشوری که امروز به ابزار قدرتمند علم آگاهی و بصیرت مجهز باشد به همان اندازه در عرصه جهانی و پیشرفت‌های آن تاثیرگذار عمل خواهد کرد.
امام جمعه اردبیل با اشاره به اینکه دانشجویان ما باید با صلاح برهان و مجهز شدن به علم و فنون انسان‌مدار در حل مشکلات کشور گام بردارند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه اخیر به چنان پیشرفت‌های علمی دست یافته است که در چینش جهانی جزو قدرت‌های برتر و ممتاز محسوب می‌شود.
مسئول نمایندگی دفتر ولی فقیه در دانشگاه‌های استان اردبیل نیز در این نشست با اشاره به تشکیل و فعالیت مجمع هماهنگی تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه‌های استان اظهار کرد: ۴۰ تشکل دانشجویی زیرنظر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های استان اردبیل فعالیت می‌کنند.
حجت‌الاسلام عبدالله حسنی با بیان اینکه این مجمع نقش راهبردی در انسجام‌بخشی به فعالیت تشکل‌های دانشجویی دارد که امیدواریم فعالیت آنها به تقویت مبانی ارزشی و انقلابی در دانشگاه‌ها منجر شود خاطرنشان کرد: دانشجوینماینده ولی فقیه در دانشگاه‌های استان اردبیل نیز در این نشست با اشاره به تشکیل و فعالیت مجمع هماهنگی تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه‌های استان اظهار کرد: ۴۰ تشکل دانشجویی زیرنظر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های استان اردبیل فعالیت می‌کنند.

حجت‌الاسلام عبدالله حسنی با بیان اینکه این مجمع نقش راهبردی در انسجام‌بخشی به فعالیت تشکل‌های دانشجویی دارد که امیدواریم فعالیت آنها به تقویت مبانی ارزشی و انقلابی در دانشگاه‌ها منجر شود خاطرنشان کرد: دانشجویان ما امروز با مجهز شدند به قدرت علم و عقلانیت سعی دارند تا در مسیر دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی همواره در خط مقدم حرکت کنند.
در این دیدار چند تن از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی نیز گزارشی از فعالیت خود را در راستای تبیین مبانی انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها ارائه دادند.